Blog Dariusza Lipińskiego

Czy PiS utworzy alternatywny sejm?

leave a comment »

W lutym powstał w Sejmie Parlamentarny Zespół do Spraw Przeciwdziałania Prześladowaniom i Dyskryminacji Chrześcijan na Świecie. Zgromadził parlamentarzystów ze wszystkich opcji politycznej dla sprawy, która powinna być wyłączona z partyjniactwa, a przy tym obrał dość konkretne formy działania, takie jak spotkania z ambasadorami państw, w których do prześladowań chrześcijan dochodzi. (O samym problemie pisałem tu dwa wpisy temu.)

I oto nagle okazało się, że posłowie PiS-u mają problem prześladowań chrześcijan w nosie. Wszyscy z zespołu wystąpili. Powód? Otóż przewodniczący zespołu, Filip Libicki, zgłosił projekt ustawy dotyczącej zupełnie innej, nie związanej z działalnością zespołu, za to związanej z osobą ojca Rydzyka, sprawy. Czy uświadamiacie sobie Państwo ogrom groteskowości tej sytuacji? To już nie jest tylko brutalna, przepełniona osobistymi niechęciami opozycja w stosunku do rządu, to już nie tylko odmawianie legitymacji demokratycznie wybranemu prezydentowi państwa. To jest próba ograniczenia pracy parlamentarnej tylko do „swoich”, zawsze tak samo myślących we wszystkich sprawach. Dlatego posłów PiS-u nie interesowało, co o prześladowaniach chrześcijan w swoim kraju ma do powiedzenia ambasador Egiptu, z którym zespół spotkał się w czasie bieżącego posiedzenia Sejmu.

Zastanawiam się co może być następnym aktem tej groteski. Chyba już tylko powołanie własnego, alternatywnego sejmu, obradującego w pewnej odległości od prawdziwego, może przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie (siedziba PiS-u), a może w Toruniu. Alternatywnego sejmu nie wymyśliłby ani Mrożek, ani Pomarańczowa Alternatywa, ani autorzy serialu „Alternatywy 4”, posłowie PiS-u są już blisko. Ale to nie jest radosna groteska, przeciwnie. Posłowie PiS-u pokazali, że nawet w sprawach najważnieszych, obrony najbardziej elementarnych praw człowieka, a wręcz ludzkiego życia, liczy się dla nich przede wszystkim własne partyjniackie zacietrzewienie.

Reklamy

Written by Dariusz Lipiński

26/05/2011 @ 15:05

Napisane w Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: