Blog Dariusza Lipińskiego

Socjalistyczna tolerancja

leave a comment »

Koniec tygodnia przyniósł dwa ważne, szczere wyznania przedstawicieli lewicy. Na kongresie zorganizowanym przez Janusza Palikota prof. Środa – znana zwolenniczka tzw. marszów równości – zażądała, aby religia była sprawą prywatną. Wynika z tego, iż zdaniem Pani Profesor uliczne manifestacje mniejszości, w tym seksualnych, mogą odbywać się w przestrzeni publicznej, ale religii w tej przestrzeni już praktykować nie wolno, pozostaje dom i kościół. (A może katakumby?) Dawno nikt szczerzej i bardziej czytelnie nie sformułował obietnicy, co może nas czekać, gdyby lewicowa mniejszość mogła podejmować decyzje w państwie.

Jeszcze bardziej szczery okazał się Jerzy Wenderlich w niedzielnym programie Moniki Olejnik. Nazwał tam osoby, z którymi się nie zgadza (w tym przypadku chodziło o ministrów: Radziszewską i Rostowskiego) „ludźmi niegodziwymi światopoglądowo”. Tak powiedział wicemarszałek niższej izby parlamentu, miejsca wymyślonego po to, aby ludzie mieli gdzie się nie zgadzać, także światopoglądowo. Według słowników „niegodziwy” to „zły”, „nieuczciwy”, „podły”. Panu marszałkowi być może przypomniały się czasy, kiedy partia, której był członkiem wsadzała ludzi do więzień za tak straszną „niegodziwość”, jak odmienny od lewicowego światopogląd.

W czasach tych Jacek Fedorowicz dokonał odkrycia, że uzupełnienie rzeczownika przymiotnikiem „socjalistyczny” zmienia znaczenie tego rzeczownika na przeciwne. W ten sposób „demokracja socjalistyczna” oznaczała brak demokracji, „praworządność socjalistyczna” – zamykanie ludzi do więzień za „niegodziwy” światopogląd, a „socjalistyczna gospodarka” sytuację, w której dwóch facetów przesypuje kupę piasku z jednego miejsca w drugie po to, aby nazajutrz czynić to w odwrotną stronę. Wczoraj Jerzy Wenderlich zasłużył sobie na tytuł „socjalistycznego wicemarszałka Sejmu”, czyli gościa, który zupełnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji.

Reklamy

Written by Dariusz Lipiński

04/10/2010 @ 16:31

Napisane w Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: